Kaliteli İçerik
Kaliteli İçerik

Muhtemelen ‘kaliteli içerik’ ifadesini duymuşsundur. Ama bu tam olarak ne anlama geliyor? Bir makine, bir makalenin ‘iyi’ olup olmadığını nasıl belirleyebilir? İçeriğinizin sadece google örümceklerinin değil, aynı zamanda insanlarında da içeriğin nitelikli olduğundan emin olmak için yapabileceğiniz bazı teknikler var.

1. İçerik oluşturmayla ilgili en önemli şey, arama motorları değil insanlar için yazılmasıdır. Bunu nasıl başarıyorsunuz?

2. Sayfanızı anahtar kelimelerle ve cümlelerle doldurmayın. Bunun yerine, okuyucunun gerçek anlamda kullanabileceği bir şeyler yazın. Sayfanızda bir ziyaretçi tutacak şey budur.

3. Dil bilgisi ve yazım denetimi. Bu hala bir sorun olmamalı, ama öyle. Şimdi yayınlanan içeriği almaya ve daha sonra düzeltmeye çalışmaktan endişe ediyor olabilirsiniz. Okunabilirlik 4. İçeriğinizi okuma kolaylığı testinde kontrol edin. Bu, içeriğinize okuyucular tarafından ne kadar iyi anlaşılacağı temel alınarak bir puan verecektir. Bu, Google tarafından bir sıralama sinyali olarak açıkça belirtilmemiş olsa da, kesinlikle okunabilirliği artırmaya çalıştığınızda göz önüne alınması gereken bir şeydir. 5. Cümlelerinizi kısa tutun. Cümlelerinizin % 25’inden fazlasının en fazla 20 kelime içerdiğinden emin olun.

6. Paragraflarınızı kısa tutun. Her bir paragrafın tavsiye edilen maksimum 150 kelimeyi aşmadığından emin olun.

7. Alt başlıklar kullanılıyorsa, her bir alt başlık için önerilen maksimum 300 kelimeyi geçmemelidir.

8. Cümlelerinizin kabaca% 50’sinin bir geçiş sözcüğü içerdiğinden emin olmaya çalışın. Biçimlendirme

9. İnternet için yazarken paragraflarınızı olabildiğince sıklaştırın. Satır arası boşluk metin okumayı kolaylaştırır.

10. Açılış paragrafı bir veya iki cümleyi geçemez. İlk paragrafta birincil anahtar kelimenin kullanıldığından emin olun.

11. Metni düzenli tutmak ve mantıksal bir düzen izlemek için bol bol alt başlık kullanın.

12. Madde işareti noktaları ve numaralı listeler metni parçalamaya yardımcı olur ve içeriği daha okunabilir hale getirir.