Basit SEO Teknikleri
Basit SEO Teknikleri

Web sitenizi arama motorları için nasıl optimize edeceğiniz konusunda basit seo teknikleri ve stratejilerden bahsedeceğim. Bu bilginin çoğu, küçük işletmelerin doğru yolu bulması için birbiriyle çelişen ve kafa karıştırıcı yöntemlerden arındırmak için yazılmıştır. Bu nedenle, SEO temeli anlamak çok önemlidir. Bir örneğe bakalım.

Küçük bir seyahat işletmesi olduğunu  ve seyahat paketlerinizin endüstri biggleri kadar iyi (daha iyi değilse de) olduğunu söyleyin . Müşterilerin, içerik pazarlaması, çevrimiçi pazarlama ve SEO için anahtar kelime optimizasyonu konusundaki geniş yatırımları nedeniyle onları bulma olasılıkları daha fazladır.

Küçük bir işletme olarak, büyük silahları kendi oyunlarında yenmeniz zor olabilir, ancak bu imkansız değildir.

7 küçük işletme SEO taktikleri

Bu basit SEO ipuçları, küçük işletme sıralamanızın arama motoru sonuçlarında daha yüksek olmasına yardımcı olabilir. Zamanla, işinizi büyütmek için organik olarak daha fazla müşteri elde edersiniz.

 1. Site optimizasyon araçlarını kullanın.
 2. Anahtar kelime açısından zengin bir alan adı edinin.
 3. Web sitenizi HTTPS’ye taşıyın.
 4. Ayrıntılı iş ayrıntılarını sağlayın.
 5. Sayfa içi optimizasyona dikkat edin.
 6. Google Analytics’ten en iyi şekilde yararlanın.
 7. Sosyal medyadan yararlanın.

Şimdi bu SEO  ipuçlarını tanıttık , her biri hakkında daha fazla bilgi edelim.

1. Site optimizasyon araçlarını kullanın

Web sitenizde ek optimizasyon ve güncellemeler yapmanıza yardımcı olmak için bu üç araçtan yararlanın.

Google PageSpeed ​​Insights aracı

Web sayfanızın yeterince hızlı yüklenip yüklenmediğini ve web sitenizle ilgili herhangi bir sorun olup olmadığını belirlemek için bu aracı kullanın.

Imagify

Bu araç, görüntülerinizi optimize etmenize yardımcı olur. Web sitenizde kullandığınız resimlerin boyutuna bakın. Genel olarak, web sitenizde fotoğraflarınız varsa, bunların genişliği 500 ila 600 pikselden küçük olduklarından emin olmanızı öneririm. Fotoğraflarınız bundan daha büyükse, yeniden boyutlandırmayı düşünün. Web sitenizi hızlandırarak daha hızlı yüklerler.

CloudFlare

Bu popüler içerik dağıtım ağını (CDN) ve web sitesi önbellekleme hizmetini web sitenize ekleyin. Web sitenizi ziyaret etmek ve sayfalarınızı önbelleğe almak için kötü botların ve kötü trafiğin çoğunu durduracak, böylece daha hızlı yüklenecek.

Daha hızlı yükleme yapan bir web sitesi, daha iyi arama motoru sıralamasının ve daha fazla trafiğin avantajlarından yararlanmanız anlamına gelir.

Arama motorları hızla yüklenen web sitelerini ödüllendirir.

2. Anahtar kelime açısından zengin bir alan adı edinin

Küçük İşletme SEO Bilgisayarı

Bir alan adı işletmenize önemli bir değer katar. Bu senin online kimliğin. Web adresiniz ne kadar basit ve akılda kalırsa, insanlarla daha iyi bir ilişki olacaktır. Uzun vadede, anahtar kelime açısından zengin alan adlarının SEO üzerinde olumlu bir etkisi olabilir ; Ancak, bu yaklaşım bir zamanlar olduğu kadar basit değildir.

Küçük işletmeniz için anahtar kelime açısından zengin bir alan adına sahip olmak, SEO’nuzu geliştirebilir ve bağlantılarda tam bir çapa metni eşleşmesine yardımcı olabilir.

Örneğin, “comic book store” adlı metin üzerinde bulunan www.comicbook.store gibi bir alan adı, arama motorunun alaka düzeyini belirtir.

Burada .tech , .store , .fun , .space , .website , .online vb. Gibi yeni alan adı uzantılarının işin içinde faaliyet gösterdiği sektörü belirgin bir şekilde tanımladıkları ve çapa metnine değer katacağı gibi yardımcı olur.

3. Web sitenizi HTTPS’ye taşıyın

Web siteniz şu anda HTTP kullanıyor mu? Varsa, HTTPS’ye geçme zamanı . Web siteniz URL adres çubuğunun sol köşesinde “kilit sembolü” göstermiyorsa, güvenli bir web sitesi değildir.

 

Web sitenize bu “kilit sembolü” yi eklemek için bir SSL sertifikası yüklemek , site ziyaretçileri ile güven ve güven oluşturduğu için işletmeler için bir norm haline gelmiştir. Ayrıca, site ziyaretçileri web tarayıcılarında bir SSL sertifikası yüklemediyseniz web sitenizin güvenli olmadığını belirten bir uyarı işareti olarak çalışır.

4. kapsamlı iş detayları sağlayın

Yerel bir küçük işletmeyseniz, yerel SEO ile trafik çekmeyi aklınızda bulundurmanız için bir kaç sebep.

 • Şirketinizin adının, adresinin ve telefon numaranızın, web sitenizin altbilgisinde veya kenar çubuğunda görüntülendiğinden emin olun.
 • NAP verilerini (ad, adres, telefon) Google Haritalar ( Google Benim İşletmem ) listeleme bilgilerinizle eşleştiğinden , sokak adresinin yazılma şeklini ve nasıl gösterildiğini öğrenin.
 • Yerel alıntıları BBB web sitesi , Yelp , Angie’nin Listesi ve hatta Yahoo! LocalWorks .
 •  Ek atıflar (NAP verilerinizden bahseder) almak için Tavsiye Yerel’i gibi bir hizmeti kullanmayı da düşünün .

5. Sayfa optimizasyonu için dikkat edin

Web sayfalarınızın sayfa optimizasyonuna göz atın ve uygun şekilde optimize edilmiş olup olmadıklarına bakın.  Web sayfanızı anahtar kelimeleriniz için sıralanan diğerleriyle karşılaştırmak için PageOptimizer.Pro gibi araçları kullanın . Araç, başlık etiketinizde, başlıklarda ve metinde anahtar sözcükler gibi çeşitli sayfa içi faktörleri karşılaştırır ve rakiplerinize ve web sayfanızdaki içeriğe göre önerilerde bulunur.

Küçük İşletme SEO SayfaOptimizer

Fotoğraf: PageOptimizer.Pro

6. Google Analytics’ten en iyi şekilde yararlanın

Web sitenizin analizine, özellikle web sitenizdeki en çok görüntülenen sayfalara bakın. Söz konusu içeriğin genişletilip genişletilemeyeceğini görmek için blog gönderileri ve diğer sayfalar gibi sayfalara bakın. Popüler olan bir blog yayını var mıydı? Yeni bir blog gönderisinde bir takip veya genişleme yapın ve bir önceki blog yayına geri dönün. Önceki blog yayınınızı yeni içeriğinize de bağlayın.

7. Sosyal medyadan yararlanın

Blog gönderileri yaptığınızda, bunları daha fazla görünürlük sağlamak için tüm sosyal medya kanallarınızda paylaştığınızdan emin olun. Belirli bir tarihe veya etkinliğe bağlı olmayan genel yayınlarsa, trafiğin geri gelmesini sağlamak için bunları düzenli olarak paylaşmaya devam edin. Onları Tampon veya Hootsuite gibi araçlar kullanarak planlayın,  böylece haftalık veya aylık olarak paylaşılır.