ETKİLİ BİR BLOG STRATEJİSİ GELİŞTİRMEK; Anahtar Kelime

Bu bloğumuzda, sayfa içeriğinizde anahtar kelimelerin kullanımı hakkında bilgiler veriyoruz.

Anahtar kelimeler

Önceki yazımızda, sıralamak istediğiniz birincil anahtar kelimenin başlık etiketine yerleştirilmesi gerektiğini belirttik. Anahtar kelimeler ayrıca H1 etiketi ve meta açıklamalarında olmalıdır.

Başka nereye anahtar kelime koyuyorsun? Ne sıklıkla?

Sayfa içeriği

1. Anahtar kelimenizin içeriğin ilk 100 sözcüğünde göründüğünden emin olun. Bu, anahtar kelime sinyallerinden daha önemlidir.

2. Google için anahtar kelime önceliği aşağıda belirtilmiştir:

  • Meta bilgileri ve başlıklar
  • İçerik Kalitesi
  • Footer ve Sidebar alanı

3. Anahtar kelimeniz, içeriğinizin gövde metninde sıklıkla kullanılmamalıdır. Buna, anahtar kelime yoğunluğu denir. Anahtar kelimenizi fazla kullanmayın. Anahtar kelime yoğunluğunu doğallıktan uzak tutarsanız Google muhtemelen aşırı anahtar kelime doldurma yüzünden sitenizi cezalandırılacaktır.

4. Anahtar kelimeleriniz içeriğinizle tamamen alakalı olmalıdır. İçeriğinizle hiçbir ilgisi olmayan anahtar kelimeler için sıralama yapamazsınız.

5. Ana anahtar kelimeniz başlık etiketi, h1 etiketi, meta açıklaması ve makale metninde bulunmalıdır. Alakalı anahtar kelimeler H2 etiketlerinde ve içeriğinde bulunmalıdır.

6. Anahtar kelimeyi, google un isteklerine göre etkili kullanmaya çalışın.

7. Uzun anahtar kelimelerle başlamak uzun vadeli faydalar sağlar. Siteniz daha uzun anahtar kelimeler için sıralandığında, kısa anahtarlarla baş etmek daha kolaydır.

 

Leave a Reply

DMCA.com Protection Status