Yükleniyor...
info@efsaweb.com 0(212) 451 20 33

E-Mail Pazarlama

  • E-Mail Pazarlama

E-Mail Pazarlama

Gerek büyük pazarlar da gerekse genel olarak müşteri kitlesine ulaşmak isteyen firmalar da rekabetin en önemli unsuru müşteri kitlelerine doğru bir biçimde ulaşmaktan ve tanıtımını yapmaktan geçmektedir. Bu amaç ile kullanılan önemli yöntemlerden biri de e-mail pazarlama yöntemi olmaktadır.

 1.E-Mail Pazarlama Nedir?

Marka ve firmaların müşteri kitleleri arasında belli kriterler göz önünde bulundurularak otomatik olarak yollanan toplu mesajlara genel adıdır. Bu mesajların içeriği genel olarak ürün tanıtımı ve reklamı, bilgilendirme, özel günler de müşteriler de kutlama biçiminde olmaktadır. Ulaşılan müşteri kitlesi düşünüldüğünde bu yöntem oldukça etkili bir yöntemdir. Özellikle kampanyalara dair gönderilen toplu e-mailler müşterilerin durumdan bilgilenmesi ve faydalanması açısından basit yöntemler arasında yer almaktadır. Müşteri kitlelerine ulaşmanız başka yolları da bulunmaktadır. Ancak bu yollar arasında e-mail pazarlama yöntemi. Hem daha kolay hem de özellikle maliyet açısından en doğru tercihlerden biri olmaktadır.

 2.E-Mail Pazarlama Nasıl Yapılır?

Bu yöntemin etkili olması için öncelikle doğru bir ekip ile çalışmak önemlidir. Yöntem etkilidir ancak doğru kitlelere doğru mesajlar iletildiği takdir de fayda görmenizi sağlayacaktır. Doğru kitleye ulaşmaktan kasıt örneğin kırtasiye ürünleri satan bir markanın doğru müşteri kitlesi öğrenciler ve öğrenci velileri olmaktadır. Bu nedenle toplu gönderilecek kampanya ve ürün bilgilerine dair mesajın doğru kitlesi bu kişiler olmaktadır. Doğru müşteri kitlesi sorunsalı halledildiğinde sırada ki adım iletilecek olan toplu mesajın içeriği olmaktadır.

E-mail pazarlama ile amaca ulaşmak için bu temel taşlarının doğru yerleştirilmesi gerekmektedir. Doğru kitleye iletilmek istenen doğru mesaj, kişilerin ilgisini çekecek ve etkili olacak türde olmalıdır. İletilen mesaj ilk cümlesinden, son cümlesine kadar bir bütün ve mantıksal açıdan doğru olmalıdır. Hatta daha fazla ilgi çekmesi açısından çeşitli görseller ile süslenmesi daha etkili olacaktır.

Tüm bunların doğru uygulanarak kusursuz bir iş ortaya çıkarmak için mutlak suretle iyi ve başarılı bir ekip ile çalışmak kar marjınızın artmasını sağlayacaktır. Tüm bu işlemlerin doğru aksaklık yaşanmaması için mutlaka iyi bir yazılım ile gerçekleştirilmesi gerekmektedir. İyi bir yazılım ile doğru müşteri kitlesine doğru mesajın iletilmesi ile tanıtım ve reklam en iyi biçimde sağlanabilmektedir. 


Scroll to Top